Treść głównego artykułu
Abstrakt
Zarządzanie bezpieczeństwem i prawna ochrona interesów składa się z działań w sekwencji logicznych w celu zapobieżenia lub minimalizacji zagrożeń, manifestację bezpieczeństwa i zagrożeń, które powodują wiktymizację obywateli, Istota zarządzania bezpieczeństwem i prawna ochrona interesów opiera się głównie na realizacji profilaktycznych środków przeciwko realnym zagrożeniom dla życia i zdrowia osób, majątku, praw i legalnych interesów osób fizycznych i podmiotów prawnych. Nauki o bezpieczeństwie i nauki prawne koncentrują się również na zarządzaniu bezpieczeństwem i ochronie prawa karnego także w zakresie interesów.
Słowa kluczowe
Szczegóły artykułu
Licencja
Autor/współautor upoważniony przez pozostałych współautorów do ich reprezentowania (autor korespondencyjny) zgłoszonego „utworu” oświadcza, że przysługują mu autorskie prawa do utworu, które nie są ograniczone w zakresie objętym niniejszym oświadczeniem. Utwór jest dziełem oryginalnym i nie narusza praw autorskich innych osób, ani nie jest ograniczony prawami na rzecz osób trzecich. Utwór nie był wcześniej publikowany pod tym samym lub innym tytułem, nie stanowi również części innej publikacji. Utwór nie jest obecnie przedmiotem postępowania w innym wydawnictwie.
Autor/Współautor zgłasza utwór do publikacji w czasopiśmie „Rocznik Bezpieczeństwa Międzynarodowego” i tym samym potwierdza, że:
- Utwór został przygotowany zgodnie z zasadami edytorskimi obowiązującymi w czasopiśmie.
- Utwór zawiera informacje o źródłach finansowania badań, które stanowiły podstawę jego opracowania.
- Wyraża zgodę na przekazanie utworu do podwójnej recenzji, na podstawie której redakcja podejmie decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu utworu do publikacji.
- Wyraża zgodę na dokonanie przez redakcję koniecznych zmian utworu wynikających z opracowania redakcyjnego.
- Zobowiązuje się do niezwłocznego dokonania korekty autorskiej utworu, po jego akceptacji przez redakcję. Niedokonanie korekty autorskiej w terminie 14 dni od daty otrzymania materiałów, traktowane będzie za zgodę na wydanie utworu w postaci przekazanej do korekty.
Autor/Współautor zachowują prawa autorskie i prawa do publikacji, ale przenoszą prawo do pierwszej publikacji na czasopismo.
Autor/Współautor wyraża zgodę na udostępnianie utworu przez Uniwersytet Dolnośląski DSW na licencji:
Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe,
której pełny tekst dostępny jest na stronie internetowej: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/legalcode
Bibliografia
- The Constitutional Act No. 227/2002 of the Body of Laws in the Slovak Republic.
- Kelemen, M. (2017). Problems of protected interests in the security sectors: Professional and criminal law aspects of the protection of interests. Banská Bystrica: Belianum, Matej Bel University Press.
- Mesároš, M., Kelemen, M., Križovský, S. (2011). Ochrana osôb a majetku. Košice: University of Security Management.
- Mesároš, M., Ochrana osôb a majetku v kontexte ochrany ľudských práv a chránených záujmov. Bratislava: VEDA, Slovak Academy of Science.
- Olak, A. (2010). Zarządanie bezpieczeństwem. Prywatyzacja – nowe trendy bezpieczeństwa. Sposób na poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego, [w:] Funkcjonowanie podmiotów gospodarczych w warunkach niepewności. Katowice: Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach.
Bibliografia
The Constitutional Act No. 227/2002 of the Body of Laws in the Slovak Republic.
Kelemen, M. (2017). Problems of protected interests in the security sectors: Professional and criminal law aspects of the protection of interests. Banská Bystrica: Belianum, Matej Bel University Press.
Mesároš, M., Kelemen, M., Križovský, S. (2011). Ochrana osôb a majetku. Košice: University of Security Management.
Mesároš, M., Ochrana osôb a majetku v kontexte ochrany ľudských práv a chránených záujmov. Bratislava: VEDA, Slovak Academy of Science.
Olak, A. (2010). Zarządanie bezpieczeństwem. Prywatyzacja – nowe trendy bezpieczeństwa. Sposób na poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego, [w:] Funkcjonowanie podmiotów gospodarczych w warunkach niepewności. Katowice: Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach.